Advokátní úschova

Při majetkoprávních převodech v souvislosti s dělením majetku nebo převodem vlastnictví k nemovitosti se pro ochranu smluvních stran doporučuje využívat advokátní úschovu. U kupních smluv, jejichž předmětem jsou nemovitosti, nejde totiž o zanedbatelné částky a jednoznačně se tak vyplatí si placení kupní ceny pojistit některým z možných institutů. Jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších způsobů, kterak si zajistit bezproblémový proces převodu kupní ceny je tzv. advokátní úschova. Peníze jsou složeny na účet advokáta, který je po splnění smluvních podmínek převádí na účty účastníků.

Je advokátní úschova peněz bezpečné řešení?

Peníze jsou vždy na zvláštním účtu na jméno advokáta označeném jako advokátní úschova. Na jednom účtu může být vždy pouze jedna úschova! Majetek klienta je tak oddělený od majetku advokáta i ostatních klientů a nehrozí tedy jeho zahrnutí do pozůstalosti, majetkové podstaty při úpadku advokáta nebo jeho ohrožení v exekuci vedené proti advokátovi. Složení peněz na účet úschovy advokát klientovi potvrdí.

Kolik stojí advokátní úschova?

Odměna advokáta za úschovu peněz je smluvní; advokátní tarif tuto otázku neupravuje. Na výši odměny se tedy musí advokát s klientem vždy dohodnout.

Více o advokátní úschově »

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Kontaktujte mne telefonicky na čísle 605 852 241 nebo pomocí níže uvedeného kontaktního formuláře a domluvte si nezávaznou konzultaci.

2000 znaků zbývá