Rozvod manželství

Chcete požádat o rozvod? Pomůžu vám sepsat žádost o rozvod a vše vyřídím za vás.

Potřebujete poradit s rozvodem?

Ráda vám pomůžu sepsat a podat:

  • žádost o rozvod
  • dohodu o majetkovém vyrovnání
  • dohodu o poměrech svých nezletilých dětí

Váš rozvod může proběhnout hladce a se zachováním klidných vztahů s bývalým partnerem do budoucnosti.

Rozvody manželství představují často velmi stresující zážitek. Mou snahou je, aby se váš rozvod nestal zároveň vaší nejhorší životní zkušeností.

Vždy se v první řadě snažím jménem klienta dohodnout s protistranou na smírném a kompromisním řešení dělení majetku i poměrů nezletilých dětí.

Součástí mých služeb je i drobné občerstvení ve formě nápojů.

hana horakova advokatka rozvodovy pravnik praha

Mgr. Hana Horáková
rozvodový právník
Mánesova 53
120 00 Praha 2

Telefon: 605 852 241
E-mail: 
IČ: 13822632

 

Kontaktujte mne a domluvte si nezávaznou konzultaci pomocí kontaktního formuláře nebo telefonicky na čísle 605852241

2000 znaků zbývá

 
rozvod manzelstvi

Váš rozvod může proběhnout hladce a bez narušení vztahů s bývalým partnerem do budoucnosti.  Rozvody manželství představují často velmi stresující zážitek. Mou snahou je, aby se váš rozvod nestal zároveň vaší nejhorší životní zkušeností. Vždy se v první řadě snažím jménem klienta dohodnout se s protistranou na smírném a kompromisním řešení jak v otázce výchovy, výživného a styku rodičů s nezletilými dětmi, tak v otázce vypořádání majetku.

Následně pak  řeším nejen sepis návrhu na rozvod manželství, ale také otázku péče, výživného (tzv. alimenty), popř. styku rodičů s dětmi a vypořádání SJM.

Potřebujete se rozvést vy anebo o rozvod požádal Váš partner/-ka?

O tom, jaký bude rozvod manželství a jak bude probíhat, do veliké míry rozhodují právě rozvádějící se manželé. Pokud mají manželé nezletilé děti je vždy nezbytnou součástí celého „procesu“ rozvodu i soudní řízení týkající se úpravy poměrů jejich dětí právě po dobu po rozvodu, popř. i pro dobu před rozvodem manželství. 

Stejně jako o rozvodu svého manželství tak i poměrech svých dětí po něm se rodiče mohou dohodnout. Pokud jsou schopni dohodnout se i o vypořádání svého majetku, mohou pak zvolit formu tzv.  nesporného rozvodu, který je nepochybně nejméně náročnou formou nejen finančně, emocionálně a časově, ale zejména způsobem rozvodu „nejšetrnějším“ pro nezletilé děti.

Jestliže se manželé nedohodnou ohledně vypořádání majetku, budou sice postupovat formou tzv. sporného rozvodu, nicméně ani v tomto případě jim nic nebrání uzavřít spolu dohodu o poměrech svých nezletilých dětí pro dobu po rozvodu, kterou následně musí schválit soud.

O průběhu dalšího řízení vedeného pouze o rozvod manželství pak téměř výlučně rozhodují oba manželé. Buď jsou schopni, i přes více či méně bolestivý fakt rozpadu manželství, rozvést se jako rozumní lidé bez vzájemného obviňování před soudem, nebo se pustí do „nedůstojného“ rozvodového řízení. Je však třeba říci (dle zkušenosti z mé praxe), že velká většina rozvodů proběhne klidným způsobem, i když to tak na začátku nevypadá. Často k důstojnému rozvodu pomůže, pokud jsou oba manželé právně zastoupeni.

Většina rozvodových řízení je skončena v řádu měsíců, včetně úpravy poměrů dětí po rozvodu. Samozřejmě konkrétní délku každého rozvodu ovlivňuje aktuální vytíženost soudů, ale i  to, zda se jedná o rozvod  sporný či nesporný.

Agenda – rozvody manželství:

Žádost o rozvod

Ať už chcete podat žádost o rozvod nebo vám byl doručen návrh na rozvod ze strany vašeho partnera, jsem vám k dispozici nejen pro právní poradenství, ale také pro přípravu a podání rozvodu k soudu a zastupování v soudním řízení

Úprava výchovy, výživného a styků s nezletilými dětmi

v souvislosti s rozvodem manželství i po rozvodu či rozchodu rodičů.

Úprava majetkových vztahů v souvislostí s rozvodem manželství

Aby soud vyhověl návrhu na nesporný rozvod, je třeba uzavřít dohodu o vypořádání majetkových vztahů. Pomohu vám vše vyřídit.

Číst dál »Zavřít
Jak jste byli spokojeni s našimi službami?
Thank you for rating this article.