Výživné pro nezletilé děti a rozvedené manžele

Potřebujete pomoc s výživným pro děti nebo sebe?

Sepíšu s vámi dohodu o stanovení výživného a připravím návrh na její schválení soudem nebo Vám pomohu požádat o změnu výše výživného.

Obraťte se na mě, pokud potřebujete:

  • dohodu o stanovení výživného pro nezletilé i zletilé děti
  • dohodu o stanovení výživného pro manželku (manžela)
  • požádat o změnu výše výživného
  • vyjádření k žádosti o změnu výše výživného Vašeho bývalého partnera
hana horakova advokatka rozvodovy pravnik praha

Mgr. Hana Horáková
rozvodový právník
Mánesova 53
120 00 Praha 2

Telefon: 605 852 241
E-mail: 
IČ: 13822632

 

Váš rozvod včetně dohody o stanovení výživného (tzv. alimentů) může proběhnout hladce a se zachováním klidných vztahů s bývalým partnerem do budoucnosti.

Rozvody manželství představují často velmi stresující zážitek. Mou snahou je, aby se váš rozvod nestal zároveň vaší nejhorší životní zkušeností.

Vždy se v první řadě snažím jménem klienta dohodnout s protistranou na smírném a kompromisním řešení vypořádání společného majetku i poměrů nezletilých dětí.

Mohu Vás zastupovat nejen v řízení o stanovení výživného, ale jsem vám k dispozici pro veškeré jednání spojené s rozvodem.

Kontaktujte mne a domluvte si nezávaznou konzultaci pomocí kontaktního formuláře nebo telefonicky na čísle 605852241

2000 znaků zbývá

 

vyzivne deti

Potřebujete právní poradenství v oblasti stanovení či změny výše výživného?

Kontaktujte mne telefonicky na čísle 605 852 241 nebo pomocí níže uvedeného kontaktního formuláře a domluvte si nezávaznou konzultaci.

Výživné k nezletilým i zletilým dětem, mezi manžely i rozvedenými manžely

V souvislosti s rozvodem manželství je třeba, aby se manželé dohodli, v ideálním případě, na řadě věcí související jak s péčí o nezletilé děti a výši výživného, tak o otázkách majetkového vypořádání a v některých případech i o výživném poskytovaným jednomu z manželů po rozvodu manželství.

Jde-li o úpravu nebo stanovení výše výživného pro nezletilé děti není prvotní soudem schválená dohoda rodičů nebo vydané rozhodnutí soudu v souvislosti a rozvodem či rozchodem rodičů rozhodnutím konečným tzv. „napořád“.

 

 

Úprava výše výživného

Je pochopitelné a jistě logické, že výši výživného je třeba upravovat v závislosti a s ohledem na rostoucí potřeby a náklady nezletilých dětí, které se zvyšují již jen v závislosti na zvyšujícím se věku nezletilých dětí, a s tím související změnou jejích zájmů, životních nákladů a podobně. V mnoha případech může docházet ke změně výše výživného i v souvislosti se změnami na straně jednoho z rodičů, a to jak změnami v jejich materiální či příjmové situaci tak i v souvislosti se změnou v jejich rodinných či zdravotních poměrech.

I o této změně výše výživného se rodiče samozřejmě mohou dohodnout, a pokud k dohodě nedojde, rozhodne o případné změně výše výživného k návrhu jednoho z rodičů soud. Ovšem i v případě, že se rodiče na změně výše výživného dohodnou, velmi doporučuji nechat si tuto dohodu o změně výživného schválit soudem, a to zejména z důvodu právní jistoty nejen obou rodičů ale zejména nezletilých dětí. I pokud se rodiče na změně výše výživného dohodnou a to i písemně, není bez schválení soudu tato dohoda právně vymahatelná. I pro rodiče, který výživné poskytuje, je lepší pokud má tzv. „v ruce“ rozhodnutí soudu o výši výživného, což mu v budoucnu může pomoci předejít řadě komplikací a vzájemných sporů.

Číst dál »Zavřít
Jak jste byli spokojeni s našimi službami?
Thank you for rating this article.